آموش دسر, دسته‌بندی نشده, مقالات, نکات

مراحل آماده سازی فوندانت جهت دکور کردن کیک های تولد

سلام به همراهان همیشگی شیرینی انار  یکی از روش های تزئین کیک که بسیار  رواج داره تزئین کیک با فوندانت جهت تهیه کیک تولد فوندانتی است.فوندانت در واقع کلمه ای فرانسوی به معنی ذوب شده است.با توجه به استقبال زیاد از کیک فوندانت فروشگاه شیرینی انار ما تصمیم گرفتیم روش و فوت و فن فوندانت کشی روی کیک را بهتون آموزش بدیم. پس با ما همراه باشید.

متشکررررریم!!!!!

نکته مهم در انجام این کار برای درست کردن یک کیک تولد فوندانت خوشگل داشتن دقت و صبر کافی است تا کیکی صاف و یکدست بتونید آماده کنید.

مرحله ی اول : نان کیکو برش بزنید و لایه های اونو با خامه یا کرم و گردو و موز و یا فیلینگ های مورد علاقه خودتون پر کنید . دیواره ی کیکو با خامه قنادی زده شده بپوشانید و کیک را چند ساعت در یخچال قرار دهید

مرحله دوم : برای جلوگیری از چسبیدن خمیر فوندانت روی سطح کار شکر ساییده بپاشید. خمیر فوندانت را با وردنه باز کنید (پهن کنید) خمیر را به اندازه ای باز کنید که مطمئن باشید سطح و ارتفاع کیکو به راحتی بپوشاند.

 

 

مرحله سوم : زمانی که خمیرو به خوبی باز کردید به کمک وردنه اونو از سطح کار جدا کنید و روی کیک پهن کنید

 

 

 

 

مرحله آخر : خمیر پهن شده را با اتوی مخصوص فوندانت صاف کنید تا پوشش روی کیک کاملا یکدست و صاف شود و بعد با کاتر قسمت های اضافی خمیر را جدا کنید.

 

رنگ کردن خمیر فوندانت : مقداری رنگ خوراکی بردارید و به خمیر بزنید و خمیر را با دست ورز دهید تا خمیر کاملا آغشته به رنگ شود و رنگ مورد نظر شما به دست آید.

 

 

از شما که با شیرینی انار همراه شدین سپاس گزاریم.